DO STARTU ZBÝVÁ

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Závod a program

O závodu

Termín: 15. 2. 2020

Start hlavního závodu je naplánován na 16:20 a finále pak od cca 18:20.  Jako první startuje závod Leo Express sprint ve 14:30 – otevřený závod pro děti do 16 let.

ČEZ City Cross Sprint Ostrava je závod na běžkách otevřený pro veřejnost a zároveň exhibice za účasti českých i světových lyžařských hvězd. Akce se koná ve světově unikátní lokalitě – technické památce – Dolní oblasti Vítkovice. Vysoké pece, zachovalý plynojem či Bolt tower, to vše můžete spatřit při návštěvě. Do akce budou jako vždy zapojeni i naši přední sportovci a známé osobnosti kraje. Závodit se bude na cca 450 m dlouhém osvětleném okruhu postaveném okolo auly Gong. Po velice úspěšném loňském ročníku, Vás 15. 2. 2020 čeká osmý a ještě lepší ročník této ojedinělé show. Diváka nadchne nejen samotný závod, ale i bohatý doprovodný program plný sportovních hvězd a známých českých osobností. I letos se můžete těšit na exhibici v biatlonu! Dalšími body doprovodného programu bude například show pilota Martina Šonky v letecké akrobacii. Vstup na akci i startovné do závodu je ZDARMA.

Program závodního dne

11:00 -13:45 Registrace do závodu (děti, dorost, dospělí) – Aula Gong, 1. p.

14:30 Leo Express Sprint (žáci)

15:50 Vyhlášení výsledků dětí – LEO Express sprint

15:50 Warm up – rozcvičení závodníků (dorost, dospělí)

16:20 Kvalifikace – ČEZ City Cross Sprint (dorost) a ČEZ City Cross Sprint (dospělí)

17:00 Semifinále – ČEZ City Cross Sprint (dorost)

17:35 Čtvrtfinále – ČEZ City Cross Sprint (dospělí)

18:00 Semifinále – ČEZ City Cross Sprint (dospělí)

18:20 Finále – ČEZ City Cross Sprint (dorost)

18:40 Finále – ČEZ City Cross Sprint (dospělí)

18:55 Vyhlášení výsledků

Doprovodný program

Pro návštěvníky bude ve Vítkovicích připraven opravdu bohatý doprovodný program – kromě akrobatické show Martina Šonky uvidíte a budete si moci vyzkoušet workshop na slacklinách s Gibbon Slacklines, kteří pak předvedou svojí freestylovou show nebo biatlonovou střelnici. Po celý den si budete moci vyzkoušet odpalovací tunel pod vedením baseballistů Arrows Ostrava. Na programu bude také 30 minutové divadelní představení Světa Techniky. V 15:30 hod. se můžete těšit na Martina Šonku a jeho leteckou show nad DOV.

Od neděle 16. 2. 2020 do neděle 23.23. 2020 (8:00 – 21:00) bude trať k dispozici široké veřejnosti zcela zdarma. Ve spolupráci s firmami MADSHUS A SWIX bude na místě po celou dobu otevřena také půjčovna běžek, hůlek a bot. Letos si běžky můžete předem zarezervovat v online rezervačním systému. Pořadatelé si vyhrazují právo měnit program a časový harmonogram akce.

Program celého dne

10:30 Fortuna zimní fotbalové hry

10:30 Biatlonová střelba pro veřejnost po celý den

12:30 SnowKidz – workshop na téma „běžecké vs. sjezdové lyžování, výběr vybavení na běžky“

13:00 Exhibice na slacklinách Gibbon Slacklines a bubenická show Wild Sticks

13:45 Autogramiáda Lukáše Bauera, Davida Svobody, Aleše Razýma, Jana Mazocha a Jaroslava Sakaly v aule Gong

14:00 Science show – divadelní představení Svět Techniky v aule Gong

15:30 Akrobatická show Martina Šonky

16:00 SnowKidz – workshop na téma „údržba vybavení, voskování lyží – praktická ukázka“

16:15 Exhibice na slacklinách Gibbon Slacklines a bubenická show Wild Sticks

16:30 Autogramiáda mistrů ČR Arrows Ostrava (Baseball) a Steelers Ostrava (Americký football) v aule Gong

16:45 Biatlonová exhibice VIP osobností

17:00 Science show – Divadelní představení Svět Techniky v aule Gong

17:20 Defilé vlajek zúčastněných států

17:30 Bubenická show Wild Sticks

18:50 Bubenická show Wild Sticks

18:55 Vyhlášení výsledků

19:10 Ohňostroj

Praktické informace

Možnosti přihlášení:

Ukončení registrace je ve čtvrtek 13. února v 18 hodin. Registrace však bude možná i v sobotu 15. února na místě v Aule GONG. Pro LEO Express Sprint pro děti končí registrace ve 13.45 hodin (start závodu je ve 14:30), pro účastníky ČEZ City Cross Sprint v kategorii dospělí a dorostenci rovněž končí registrace v 13.45 hodin (start závodu je v 16:20).  Výdej čísel pro již registrované závodníky bude probíhat tamtéž ve stejném čase.

Věkové kategorie pro hlavní a dětský závod jsou:

nejmladší žáci – žákyně (2013 a mladší); délka závodní trati cca 100 m
mladší žáci – žákyně (2011 – 2012); délka závodní trati cca 300 m
žáci – žákyně (2009 – 2010); délka závodní trati – 1 kolo (cca 500 m)
starší žáci – žákyně (2006 – 2008); délka závodní trati – 1 kolo (cca 500 m)
mladší dorostenci – dorostenky (2004 – 2005); klasický formát závodu
starší dorostenci – dorostenky (2002- 2003); klasický formát závodu
muži – ženy (2001 a starší); klasický formát závodu

Pořadatel si vyhrazuje právo na sloučení kategorie (nebo její zrušení) pokud budou 4 a méně závodníků/závodnic v jedné kategorii.

Registrace on-lineSeznam registrovaných

Jak to bude vypadat v areálu

Místo konání

Do boje o sportovního diváka se po velmi populárních závodech v Düsseldorfu, Lienzu, Oslu, nebo Karlových Varech, letos již popáté zapojuje taky Ostrava. Oproti klasice nablýskaných velkoměst nabízí však silného hráče a unikát s nálepkou první české památky na seznamu Evropského kulturního dědictví – Dolní oblast Vítkovice! Diváka nadchne nejen samotný závod, ale i bohatý doprovodný program plný sportovních hvězd a známých českých osobností. Letos se můžete těšit i na exhibici biatlonu!

Jak se dostat do oblasti Dolní Vítkovice?

  • pěšky – cca 20 min z centra přes areál Nové Karoliny okolo zastávky Ostrava – střed
  • tramvajemi – zastávky Důl hlubina (hlavní vchod do areálu) nebo Vítkovice – vysoké pece. Areál se nachází tři tramvajové zastávky od centra Ostravy.
  • vlakem – na zastávku Ostrava – střed
  • autem do areálu – vjezd z ulice Místecká pouze ve směru DO centra (z druhého směru to není možné) nebo z ulice Ruská, parkování zajištěno u obou příjezdů k areálu

Jak se dostat do Ostravy?

Vlakem

Hlavní cílovou stanicí dálkových vlaků je Ostrava – hlavní nádraží, odkud je možné do areálu dojet ostravskou MHD (tramvaj č. 1 a 2), popř. vlaky na Ostrava – střed.

Autobusem

Jeďte nejlépe na Ústřední autobusové nádraží, které je od areálu vzdálené cca 500 metrů.

Autem

Autem se k nám samozřejmě také dostanete – miřte dle značek na Ostravu a dále podle mapy, kde se nachází areál v rámci Ostravy. Hned vedle areálu vede ulice Místecká. Více informací o příjezdu níže. Parkování – z obou stran příjezdu k areálu bude připraveno parkoviště, které je možné zdarma využít po dobu návštěvy akce. Samozřejmostí je ostraha parkoviště.

Osobnosti 2019

Lukáš Bauer

Lukáš Bauer

Bývalý český reprezentant v běhu na lyžích. Trojnásobný olympijský medailista, dvojnásobný medailista z MS a dvojnásobný vítěz Tour de ski.

 
Martin Šonka

Martin Šonka

Český akrobatický a bývalý bojový pilot Vzdušných sil AČR, vícemistr světa, mistr Evropa a vítěz serie mezinárodních závodů Red Bull Air Race 2018

 
David Svoboda

David Svoboda

Moderní pětibojař, olympijský vítěz z londýnských her 2012 a mistr Evropy pro rok 2010. Je historicky nejúspěšnější reprezentant ČR v moderním pětiboji. Je držitelem 16 medailí z ME, MS a OH a několika světových a olympijských rekordů.

 
Luděk Zelenka

Luděk Zelenka

Bývalý profesionální fotbalista s bohatými hráčskými zkušenostmi ve špičkových klubech. Dnes je fotbalovým expertem a spolukomentátorem fotbalových televizních přenosů.

 
Petr Švancara

Petr Švancara

Bývalý profesionální fotbalový útočník. Velkou část kariéry strávil ve Zbrojovce Brno. V české nejvyšší soutěži odehrál 309 zápasů, v nichž vstřelil 59 branek.

 
Jaroslav Sakala

Jaroslav Sakala

Bývalý český skokan na lyžích, mistr světa v letech na lyžích a olympijský medailista (bronz z olympiády v Albertville, 1992).

 
Jan Mazoch

Jan Mazoch

Bývalý reprezentant ve skocích na lyžích, mezi jehož úspěchy patří mimo jiné deváté místo z juniorského mistrovství světa a účast na olympijských hrách v Salt Lake City.

Aleš Razým

Aleš Razým

Český běžec na lyžích, účastník ZOH v letech 2010, 2014 a 2018. Specializuje se především na sprinty, nejlepšího výsledku dosáhl na MS 2009 v Liberci, kde byl ve sprintu volnou technikou devátý.

 
Jiří Magál

Jiří Magál

Bronzový olympijský medailista z Vancouveru (2010) ze štafety na 4 x 10 km. V roce 2014 ukončil profesionální sportovní kariéru, na ČEZ City Cross Sprintu se zúčastní hlavního závodu i biatlonové exhibice.

Paal Troean Aune

Paal Troean Aune

Norský sprinter, který má na svém kontě 12 startů v závodech světového poháru. Nejlepším umístěním je 7. místo z Drážďan v letošním roce, 9. místo z Lillehammeru a 11. z Otepää.

 
Aleksander Dyrberg Ek

Aleksander Dyrberg Ek

Pětadvacetiletý norský rodák je členem Norského národního týmu. Mezi jeho největší úspěchy patří stříbro ze štafety na národním šampionátu vybojované společně s Sindrem Bjørnestadem Skarem, 4. místo v norském národním poháru a třetí místo v závodu Engadin Night Sprint.

 
Phillip Bellingham

Phillip Bellingham

Australský rodák lyžuje od svých 18 měsíců. Od roku 2012 se účastní Světového poháru v běhu na lyžích, účastnil se 2 olympiád a 4 světových šampionátů. V roce 2017 se stal vítězem City Cross Sprintu.

 
Iris Pessey

Iris Pessey

Šestadvacetiletá francouzská závodnice se běžeckému lyžování věnuje od svých dvou let. V roce 2014 se stala mistriní Francie ve štafetě 21 km klasicky. Je vítězkou závodu Marcia Grand Paradiso Loppet z roku 2013 a na univerziádě v roce 2015 získala 3. místo.

 
Marthe Klausen

Marthe Klausen

Norská závodnice jezdí za klub Konnerud IL. Nejvíce si cení vítězství v Norském poháru z roku 2017 ve sprintu a čtvrtého místa z mistrovství Norska do 23 let ve stejné disciplíně (2018).

 
Francesco Becchis

Francesco Becchis

Vítěz juniorského mistrovství světa v týmovém sprintu na kolečkových lyžích. Vítěz juniorského světového poháru na kolečkových lyžích za rok 2017.

 
Alexis Jeannerod

Alexis Jeannerod

Účastník závodů světového poháru se zaměřuje zejména na klasický styl. Od letošního roku se plně soustředí na závody série Visma Skiclassics jako člen týmu eD system Bauer Team.

 
Ragnar Bragvin Andresen

Ragnar Bragvin Andresen

Norský sprinter bude závodit v Ostravě již počtvrté. Čtyřnásobný mistr světa v jízdě na kolečkových lyžích.

 
Emanuele Becchis

Emanuele Becchis

Dvojnásobný mistr světa ve sprintu na kolečkových lyžích z let 2015 a 2017. Čerstvý držitel světového rekordu ve sprintu na 100 m na lyžích.