DO STARTU ZBÝVÁ

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Závod a program

O závodu

Termín: 15. 2. 2020

Start hlavního závodu je naplánován na 15:10 a finále pak od cca 17:50.

Jako první startuje závod pro děti ve 13:20.

ČEZ City Cross Sprint Ostrava je závod na běžkách otevřený pro veřejnost a zároveň exhibice za účasti českých i světových lyžařských hvězd. Akce se koná ve světově unikátní lokalitě – technické památce – Dolní Vítkovice. Vysoké pece, zachovalý plynojem či Bolt Tower, to vše můžete spatřit při návštěvě. Do akce budou jako vždy zapojeni i naši přední sportovci a známé osobnosti kraje. Závodit se bude na cca 750 m dlouhém osvětleném okruhu postaveném okolo auly Gong.

Po velice úspěšném loňském ročníku, Vás 15. 2. 2020 čeká osmý a ještě lepší ročník této ojedinělé show. Diváka nadchne nejen samotný závod, ale i bohatý doprovodný program plný sportovních hvězd a známých českých osobností. I letos se můžete těšit na exhibici v biatlonu! Dalšími body doprovodného programu bude například show pilota Martina Šonky v letecké akrobacii.

Program závodního dne

11:00 -12:50 Registrace do závodu (děti, dorost, dospělí) – Aula Gong, 1. p.

13:20 Dětské závody – žáci

14:25 Vyhlášení výsledku Dětského závodu

14:30 Warm up – rozcvičení závodníků (dorost, dospělí)

15:10 Kvalifikace – ČEZ City Cross Sprint (dorost) a ČEZ City Cross Sprint (dospělí)

16:05 Semifinále – ČEZ City Cross Sprint (dorost)

17:05 Čtvrtfinále – ČEZ City Cross Sprint (dospělí)

17:30 Semifinále – ČEZ City Cross Sprint (dospělí)

17:50 Finále – ČEZ City Cross Sprint (dorost)

18:10 Finále – ČEZ City Cross Sprint (dospělí)

18:25 Vyhlášení výsledků

Doprovodný program

Pro návštěvníky bude ve Vítkovicích připraven opravdu bohatý doprovodný program – kromě parašutistických seskoků Libora Jirouška z Dukly Prostějov a Compact Skydive teamu uvidíte také biketrial show Petra Krause, budete si moci vyzkoušet zajímavé cvičení a workshop na běžkárskem trenažéru s Colliery CrossFit Ostrava nebo biatlonovou střelnici. Přijede také Cirkus trochu jinak! Po celý den si budete moci vyzkoušet odpalovací tunel pod vedením baseballistů Arrows Ostrava. Vaše žaludky prověří oblíbený gyroskop Světa Techniky. V 15:30 hod. se můžete těšit na Martina Šonku a jeho leteckou show nad DOV. Od neděle 16. 2. 2020 do neděle 23. 2. 2020 (8:00 – 21:00) bude trať k dispozici široké veřejnosti zcela zdarma. Ve spolupráci s firmami MADSHUS a SWIX bude na místě po celou dobu otevřena také půjčovna běžek, hůlek a bot. Letos si běžky můžete předem zarezervovat v online rezervačním systému. Pořadatelé si vyhrazují právo měnit program a časový harmonogram akce.

Program celého dne

11:00 Biatlonová střelba pro veřejnost po celý den

11:00 Svět techniky a Gyroskop po celý den

11:00 Colliery CrossFit Ostrava workshopy+ Ski Ergy trenažér po celý den

12:00 Cirkus trochu jinak! Workshopy po celý den

12:45 Exhibice biketrialisty Petra Krause a bubenická show Wild Sticks

14:20 Vyhlášení Dětských závodů a bubenická show Wild Sticks

14:50 Exhibice biketrialisty Petra Krause a bubenická show Wild Sticks

15:00 Parašutistické seskoky

15:35 Autogramiáda Arrows Ostrava (Baseball) a dalších osobností v aule Gong

15:50 Biatlonová exhibice VIP osobností a bubenická show Wild  Sticks          

16:45 Defilé vlajek zúčastněných států

17:00 DJ

18:25 Vyhlášení výsledků

18:40 Ohňostroj

19:00 Afterparty BrickHouse DOV – otevření klubu, DJ

21:00 After party BrickHouse DOV – Monkey Business

Praktické informace

Možnosti přihlášení:

Ukončení registrace je ve čtvrtek 13. února v 18 hodin. Registrace však bude možná i v sobotu 15. února na místě v Aule GONG. Pro závody dětí pro děti končí registrace ve 12.50 hodin (start závodu je ve 13:20), pro účastníky ČEZ City Cross Sprint v kategorii dospělí a dorostenci rovněž končí registrace v 12.50 hodin (start závodu je v 15:10). Výdej čísel pro již registrované závodníky bude probíhat tamtéž ve stejném čase.

Startovné do závodu 100Kč pro kategorie U15, U16, U18 a dospělí

Co obsahuje: kompletní pořadatelská činnost, časomíra, startovní balíček, občerstvení pro závodníky, mazací servis

Startovné pro děti ročník narození 2006 je zdarma. 

Věkové kategorie pro hlavní a dětský závod jsou:

benjamínci – 2014 a mladší; délka závodní trati cca 100 m
mini žáci – žákyně  (2012 – 2013); 
délka závodní trati cca 100 m
nejmladší žáci – žákyně (2010 – 2011); 
délka závodní trati cca 300 m
mladší žáci – žákyně (2008 – 2009); 
délka závodní trati cca 300 m
starší žáci – žákyně (2006 – 2007); 
délka závodní trati – 1 kolo (cca 500 m)
mladší dorostenci – dorostenky U15 + U16 (2004 – 2005); 
klasický formát závodu
starší dorostenci – dorostenky U18 (2002 – 2003); 
klasický formát závodu
muži – ženy (2001 a starší); 
klasický formát závodu

Pořadatel si vyhrazuje právo na sloučení kategorie (nebo její zrušení) pokud budou 4 a méně závodníků/závodnic v jedné kategorii.

Registrace on-line

Jak to bude vypadat v areálu

Místo konání

Do boje o sportovního diváka se po velmi populárních závodech v Düsseldorfu, Lienzu, Oslu, nebo Karlových Varech, letos již popáté zapojuje taky Ostrava. Oproti klasice nablýskaných velkoměst nabízí však silného hráče a unikát s nálepkou první české památky na seznamu Evropského kulturního dědictví – Dolní oblast Vítkovice! Diváka nadchne nejen samotný závod, ale i bohatý doprovodný program plný sportovních hvězd a známých českých osobností. Letos se můžete těšit i na exhibici biatlonu!

Jak se dostat do oblasti Dolní Vítkovice?

  • pěšky – cca 20 min z centra přes areál Nové Karoliny okolo zastávky Ostrava – střed
  • tramvajemi – zastávky Důl hlubina (hlavní vchod do areálu) nebo Vítkovice – vysoké pece. Areál se nachází tři tramvajové zastávky od centra Ostravy.
  • vlakem – na zastávku Ostrava – střed
  • autem do areálu – vjezd z ulice Místecká pouze ve směru DO centra (z druhého směru to není možné) nebo z ulice Ruská, parkování zajištěno u obou příjezdů k areálu

Jak se dostat do Ostravy?

Vlakem

Hlavní cílovou stanicí dálkových vlaků je Ostrava – hlavní nádraží, odkud je možné do areálu dojet ostravskou MHD (tramvaj č. 1 a 2), popř. vlaky na Ostrava – střed.

Autobusem

Jeďte nejlépe na Ústřední autobusové nádraží, které je od areálu vzdálené cca 500 metrů.

Autem

Autem se k nám samozřejmě také dostanete – miřte dle značek na Ostravu a dále podle mapy, kde se nachází areál v rámci Ostravy. Hned vedle areálu vede ulice Místecká. Více informací o příjezdu níže. Parkování – z obou stran příjezdu k areálu bude připraveno parkoviště, které je možné zdarma využít po dobu návštěvy akce. Samozřejmostí je ostraha parkoviště.

Osobnosti 2020

Phillip Bellingham, AUS

Phillip Bellingham, AUS

Australský rodák lyžuje od svých 18 měsíců. Od roku 2012 se účastní Světového poháru v běhu na lyžích, účastnil se 2 olympiád a 4 světových šampionátů. V roce 2017 se stal vítězem City Cross Sprintu.

 
Alexis Jeannerod, FRA

Alexis Jeannerod, FRA

Účastník závodů světového poháru se zaměřuje zejména na klasický styl. Od letošního roku se plně soustředí na závody série Visma Skiclassics jako člen týmu eD system Bauer Team.

 
Emanuele Becchis, ITA

Emanuele Becchis, ITA

Dvojnásobný mistr světa ve sprintu na kolečkových lyžích z let 2015 a 2017. Čerstvý držitel světového rekordu ve sprintu na 100 m na lyžích.

 
Baptiste Gros, FRA

Baptiste Gros, FRA

Účastník olympijských her v roce 2014 v Sochi. Od roku 2010 se pravidelně účastní závodů světového poháru.

 
Even Northug, NOR

Even Northug, NOR

Nejmladší ze závodnické rodiny Northugů se pravidelně účastní závodů světového poháru. Vítěz letošního závodu ve sprintu na Jizerské 50.

 
Peter Mlynár, SVK

Peter Mlynár, SVK

Bývalý slovenský reprezentant se účastnil 3 zimních olympijských her. Profesionální kariéru ukončil po ZOH v roce 2018.

Jan Šrail, CZE

Jan Šrail, CZE

Český závodník je odchovancem Tatranu Železná Ruda, v současnosti závodí za eD system Bauer Team. Je dvojnásobný mistr České republiky (2015 a 2016).

Pawel Klisz, POL

Pawel Klisz, POL

Polský závodník je také členem eD system Bauer Teamu. Je účastníkem zimních olympijských her v Sochi a v Ostravě se představí již poněkolikáté.

Irina Kovalenko, RUS

Irina Kovalenko, RUS

Ruská reprezentantka se pravidelně účastní závodů pod hlavičkou mezinárodní lyžařské federace zejména na domácí půdě. City Cross Sprint si vyzkouší letos poprvé.

Kasper Stadaas, NOR

Kasper Stadaas, NOR

Norský reprezentant jel svůj první závod světového poháru teprve v roce 2016. Specialista na sprint se ve světové konkurenci neztrácí a již se několikrát umístil v top 10.

Varvara Prokhorova, RUS

Varvara Prokhorova, RUS

Ruská běžkyně závodí v sérii běžkařských závodů Visma Ski Classic, letos se již stihla účastnit dvou. Nepohrdne ani závodem na kolečkových lyžích. I pro ní bude letošní start na City Cross Sprintu premiérový.

Petr Kraus

Petr Kraus

Petr Kraus je nejznámější český bike trialista. Je trojnásobným mistrem světa v bike trialu a pětinásobným mistrem ČR. Ve světě je známý svými extrémními kousky jako jízda na hraně střechy mrakodrapu v Brazílii nebo zdoláním Žižkovské věže v rekordním čase.

 
Jan Mazoch

Jan Mazoch

Bývalý reprezentant ve skocích na lyžích, mezi jehož úspěchy patří mimo jiné deváté místo z juniorského mistrovství světa a účast na olympijských hrách v Salt Lake City.