Minulý víkend 23.2.2019, jste se již posedmé mohli zúčastnit jedinečné sportovní akce v Dolních Vítkovicích ČEZ City Cross Sprintu.  Děkujeme všem zúčastněným – divákům, závodníkům, účinkujícím, sponzorům a spoluorganizátorům.

Na start běžkařského závodu se postavilo mnoho závodníků České republiky, ale i z dalších evropských zemí. O první příčky bojovali především profesionální závodníci. Na startovní čáře se objevili závodníci zvučných jmen, které na jiných závodech v rámci ČR běžně nevídáme. Závodníci přijeli ze 7 různých států a nechyběli mezi nimi mimo jiné i momentálně sedmý muž aktuálního pořadí Světového poháru, Nor Paal Troean Aune, dále vítěz CCS z roku 2017 – australský sprinter Phillip Bellingham, italští bratři Emanuele a Francesco Becchis a další.

Přes 3000 diváků si den nabitý nejen sportovními aktivitami mohlo zpříjemnit sledováním nejrůznějších exhibic, například show na slacklinách v podání Gibbon Slacklines. Letošní krásné počasí umožnilo Martinu Šonkovi, aby divákům předvedl své jedinečné umění a prohnal svůj okřídlený stroj nad jejich hlavami v kulisách vysokých pecí. Úžasné vystoupení bylo okořeněné přímým přenosem pilotova komentáře v reálném čase, což je zážitek, který běžně při takovém vystoupení lidé nezažijí. Děti mohly shlédnout zábavné fyzikální vystoupení Science Show v podání Světa Techniky a mnohé další. V tomto roce nechyběla ani autogramiáda známých osobností – Davida Svobody, Lukáše Bauera, Jana Mazocha, nebo týmu úřadujících mistrů republiky Arrows Ostrava. Návštěvníci si také mohli na vlastní kůži vyzkoušet biatlonovou střelnici nebo svými výkony na běžkařském trenažeru Nadace ČEZ podpořit v rámci projektu EPP – Pomáhej pohybem organizaci „Běh pro…“, která pomáhá tělesně postiženým, nemocným a jinak zdravotně znevýhodněným formou benefičních běhů. Pro tuto organizaci se povedlo vybrat přes 50 000 Kč.

Ještě jednou děkujeme a těšíme se na viděnou na dalším ročníku City Cross Sprintu, nebo na některé z našich letních akcích jako je Bike Čeladná (24. 8. 2019), Frýdlantský duatlon (1. 6. 2019) nebo Prague Riverside Cross (3. 9. 2019).